Poznaj Camp Bursztynowy Las

Położenie - nasz największy atut

Nasze kemping położony jest na zadrzewionym, dwu-hektarowym terenie w środku dzikiego, sosnowego lasu.

Od szerokiej, mało uczęszczanej plaży, naszych gości dzieli trzyminutowy spacer, a od Głównego Miasta w Gdańsku 20 minut jazdy samochodem, lub 25 min rowerem.

Nasz teren graniczy z rezerwatami Jeziorka Karasiowe oraz Zielone Wyspy.

W bliskiej okolicy dostępna jest infrastruktura sportowa Narodowego Centrum Żeglarstwa oraz Akademickiego Związku Sportowego.

IMG_1494_edited.jpg
IMG_0031.jpg

Miejsca noclegowe dla gości

Nasz kemping powoli się zmienia. Podstawowa baza noclegowa to 40 skromnych domków letniskowych (część z WC), wszystkie odnowione w latach 2020-21. Bardziej wymagających gości zapraszamy do naszych namiotów glampingowych. 

Na wyposażeniu domków jest pościel, czajnik elektryczny, meble ogrodowe, w niektórych znajduje sie takze lodówka.

Dla goście ceniących niezależność oferujemy miejsca kamperowe oraz miejsca na polu namiotowym.

Udogodnienia dla gości

Goście korzystają ze wspólnych sanitariatów oraz ze wspólnej kuchni, w której dostępne są:  kuchenki gazowe, zlewy do mycia naczyn, duża lodówka, stoliki do konsumcji (zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrznym, oświetlonym tarasie).

 

Poza tym, na terenie ośrodka znajduje się niewielki plac zabaw, pole do siatkówki, miejsce na ognisko i dużo wolnej przestrzeni.

 

Podstawowe produkty spożywcze, piwo oraz świeże pieczywo można zakupić w ośrodkowym sklepie, a w recepcji jest możliwość wypożyczenia grilla. Większy sklep spozywczy znajduje sie w odleglosci ok. 2km, a wędzone ryby mozna zakupic w pobliskiej wędzarni.

plan.jpg
azs.jpg

Infrastruktura sportowa

Goście mogą korzystać z plaży, tras spacerowych i rowerowych w naszym lesie (m.in. czerowny Szlak Fortyfikacji Nadmorskich).

Najbardziej aktywnych zapraszamy do korzystania z mariny Narodowego Centrum Żeglarstwa (dostępny sprzęt żeglarski i kajaki), bazy sportowej AZS (korty tenisowe, siłownia, sala wielofunkcyjna, ścianka wspinaczkowa) oraz profesjonalnego gabinetu  odnowy biologicznej AZS.

Dojazd

Bursztynowy Las położony jest na Wyspie Portowej w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Najłatwiej dotrzeć do nas własnym transportem - ośrodek leży 20 min od Centrum Gdańska, mniej niż 3 godziny drogi od Warszawy i Łodzi. Nasze położenie w pobliżu zjazdu Gdańsk Port na drodze S7 pozwala ominąć wakacyjne korki w Trójmieście. 

Do Bursztynowego Lasu łatwo również dotrzeć transportem masowym. Od dworca PKP Gdańsk Główny można dotrzeć do nas taksówką lub autobusem 111 (wymagany 15-minutowy spacer od przystanku).

Liczymy, że w tym roku powróci również możliwość dotarcia do nas tramwajem wodnym z Targu Węglowego w Głównym Mieście w Gdańsku. 

Bazylika%20Mariacka_St_edited.jpg

ADRES

Bursztynowy Las
ul. Stogi 1
Górki Zachodnie, 80-642 Gdańsk

KONTAKT

  • Facebook