top of page

Poznaj nas

Camp Bursztynowy Las

Położenie - nasz największy atut

Nasze kemping położony jest na zadrzewionym, dwu-hektarowym terenie pośrodku dzikiego, sosnowego lasu.

Od szerokiej, mało uczęszczanej plaży, naszych gości dzieli trzyminutowy spacer, a od Głównego Miasta w Gdańsku 20 minut jazdy samochodem, lub 25 minut rowerem.

Nasz teren graniczy z rezerwatami Jeziorka Karasiowe oraz Zielone Wyspy.

W bliskiej okolicy dostępna jest infrastruktura sportowa Narodowego Centrum Żeglarstwa oraz Akademickiego Związku Sportowego.

IMG_1494_edited.jpg
IMG_0031.jpg

Miejsca noclegowe dla gości

Nasz kemping powoli się zmienia. Podstawowa baza noclegowa to 40 domków letniskowych (część z WC), wszystkie odnowione w latach 2020-21. Na wyposażeniu domków jest pościel, czajnik elektryczny, meble ogrodowe, w niektórych znajduje sie takze lodówka.

Bardziej wymagających gości zapraszamy do naszego namiotu  Safari Woody, wyposażonego w łazienkę i aneks kuchenny.

Dla gości ceniących niezależność oferujemy miejsca kamperowe oraz miejsca na polu namiotowym.

Udogodnienia dla gości

Goście korzystają ze wspólnych sanitariatów oraz ze wspólnej kuchni odnowionych w 2022r, w której dostępne są:  kuchenki gazowe, zlewy do mycia naczyń, duża lodówka, stoliki do konsumcji (zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrznym,  na oświetlonym tarasie). 

 

Poza tym, na terenie ośrodka znajduje się niewielki plac zabaw, pole do siatkówki, miejsce na ognisko i dużo wolnej przestrzeni.

 

Na terenie ośrodka znajduję się dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, w którym kupicie produkty spożywcze, piwo czy świeże pieczywo dostarczane codziennie rano. W recepcji jest możliwość wypożyczenia grilla, piłek sportowych, oraz desek do sportów wodnych. Większy sklep spożywczy znajduje sie w odległości ok. 2km, a wędzone ryby można zakupić w pobliskiej wędzarni.

Na naszym terenie znajduję się również Pizzeria "Mare"w, której serwujemy włoską pizze z pieca opalanego drewnem. W menu  znajdziecie również Polskie pierogi od najlepszych dostawców oraz szeroki wybór drinków i win. W godzinach porannych serwujemy sezonowe śniadania oraz pyszną kawę! 

Plan.jpg
AZS_edited.jpg

Infrastruktura sportowa i turystyczna

Goście mogą korzystać z plaży, tras spacerowych i rowerowych w naszym lesie (m.in. czerowny Szlak Fortyfikacji Nadmorskich).

Najbardziej aktywnych zapraszamy do korzystania z mariny Narodowego Centrum Żeglarstwa (dostępny sprzęt żeglarski i kajaki) i ośrodka AZS Górki Zachodnie (korty tenisowe, siłownia, wielofunkcyjna hala sportowa, ścianka wspinaczkowa) oraz profesjonalnego gabinetu odnowy biologicznej Centrum Zdrowia.

Dla dzieci

Camp Bursztynowy Las jest ośrodkiem rodzinnym - serdecznie zapraszamy najmłodszych. Na terenie ośrodka jest plac zabaw, boisko do siatkówki, plaża i las pozwalają na kąpiele, spacery i wycieczki rowerowe. 

W lato 2021, wspólnie z ośrodkiem AZS oferujemy zajęcia dzienne na zasadzie półkolonii w dniach poniedziałek-piątek. W programie zajęć m.in. żeglarstwo, windsurfing, tennis, wspinaczka, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8.30 i kończą o 17.00, dzieci dostają również drugie śniadanie i obiad. Koszt: 650PLN za pięć dni zajęć.

Zapraszamy serdecznie!

IMG_1078.jpg
_DSC3868 (Very large).jpg

Dojazd

Bursztynowy Las położony jest na Wyspie Portowej w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Najłatwiej dotrzeć do nas własnym transportem - ośrodek leży 20 min od Centrum Gdańska, mniej niż 3 godziny drogi od Warszawy i Łodzi. Nasze położenie w pobliżu zjazdu Gdańsk Port na drodze S7 pozwala ominąć wakacyjne korki w Trójmieście. 

Do Bursztynowego Lasu łatwo również dotrzeć transportem masowym. Od dworca PKP Gdańsk Główny można dotrzeć do nas taksówką lub autobusem 111 (wymagany 15-minutowy spacer od przystanku).

Liczymy, że w tym roku powróci również możliwość dotarcia do nas tramwajem wodnym z Targu Węglowego w Głównym Mieście w Gdańsku. 

bottom of page